Nejvyšší nabídku učinil účastník aukce
vyhlášená
Dobročinná aukce – obraz EXPLOZE POCITŮ (rozměr: 80 x 80)
Začátek aukce
30.8.2021, 10:00
Konec aukce
1.9.2021, 16:00
Minimální příhoz
1 Kč
Nejnižší podání
1 000 Kč
Aktuální cena

Aukce ještě nezačala.
Do zahájení aukce zbývá:

Číslo
111
Kategorie
Aukce dobrovolná
Adresa

Popis objektu

Tato dobročinná aukce navazuje na výstavu obrazů s názvem Simply Flowers, která probíhá  ve vestibulu hotelu Barcelo v Brně.

 

Veškeré prostředky získané touto aukcí budou poskytnuty na transparentní účet, který byl zřízen na hrazení právních výloh matky holčičky Alexie (12let). Alexia byla po 10-ti letech pobytu v ČR u matky na základě rozsudku KS Brno matce odebrána (podle soudu matka Alexii bránila ve styku s otcem) a umístěna do Krizového centra v Brně. Následně byla dne 1.7.2020 převezena v noci za policejního doprovodu na Slovensko otci.

 

Obraz EXPLOZE POCITŮ, který je předmětem aukce, namalovala Alexie společně s maminkou před umístěním do krizového centra. Jedná se o akrylovou malbu na plátno, obraz není nutno rámovat. Rozměry obrazu jsou 80x80 cm.

 

Matka Alexie se odebrání dcery soudně brání, náklady na soudní výlohy a právní zastoupení jsou však značné. Na Slovensku byl podán nový návrh na změnu péče výlučně do péče matky. V této věci byla již podána i stížnost u Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Alexia je už 17 měsíců mimo její Brněnský domov, rok bez kontaktu s rodilými sourozenci Dominikou, Filipem malou sestřičkou Ajkou.


Tento dramatický příběh byl silně medializován, další podrobnosti jsou v následujících článcích.

https://www.blesk.cz/clanek/regiony-brno-brno-zpravy/627042/sokujici-verdikt-soud-poslal-alexii-11-na-vanoce-do-ustavu-a-sveril-ji-tatovi-ktereho-se-boji.html

https://www.blesk.cz/clanek/regiony-brno-brno-zpravy/631014/posledni-pusa-a-objeti-zlomena-alexia-11-musela-opustit-rodinu-a-sla-na-prevychovu-do-krizoveho-centra.html

https://www.blesk.cz/clanek/regiony-brno-brno-zpravy/631501/chudak-alexia-11-pyka-za-rozvodovou-valku-mamy-a-taty-rozsudek-rozkryl-podivne-vztahy-rodicu.html


---------------------------------

 

Ing. Ondřej Gavlas, Ředitel aukcí a dražeb GAVLAS, spol. s r.o.:

 

Maminku Alexie, Ajku Dox Pokornou, osobně známe s mou snoubenkou asi dva roky. Jedná se o velice slušnou paní, která se věnuje designu a umění a tímto směrem vede i své děti. Malá Alexinka si chodívala hrát s naším pejskem. Rozhodnutí soudů mi nepřísluší hodnotit, bylo mi však líto této slušné paní, které soud vzal dítě a která nemá finanční prostředky se bránit.

Předmět aukce
obraz EXPLOZE POCITŮ (rozměr: 80 x 80)
Chcete se účastnit aukce?

Umístění objektu

Adresa
Šilingrovo náměstí 265/2, Brno

Fotogalerie

 

Máte otázky?
Kontaktujte nás