Návody

 1. Jak se registrovat do aukčního systému
 2. Jak se přihlásit do konkrétní aukce
 3. Jak přihazovat

Jak se registrovat do aukčního systému

Jak se přihlásit do konkrétní aukce

Jak složit aukční jistotu?

Aukční jistotu je nutné složit na účet uvedený v aukční kartě, pod jedinečným variabilním symbolem, který obdržíte e-mailem po přihlášení do aukce. Jako specifický symbol uveďte rodné číslo nebo IČ. Aukční jistotu složte nejpozději do ukončení elektronické aukce. Aukční jistota je považována za složenou jejím připsáním na účet nebo složením částky k rukám poskytovatele, pokud tuto možnost aukční karta připouští.

Vrácení aukční jistoty

Pokud v aukci nezvítězíte, bude Vám aukční jistota v plné výši vrácena.

Jak přihazovat v aukci

 1. Přihlášení do systému
 2. Nejste-li přihlášeni do aukčního systému, přihlaste se do něj pomocí uživatelského jména a svého vlastního hesla, zvoleného při registraci. Automaticky budete přesměrováni na stránku s nabídkou aukcí. Zde klikněte na název aukce, jíž se účastníte.
   
 3. Stránka s podrobnostmi o aukci
 4. Stránka s podrobnostmi o aukci
  Stránka s podrobnostmi o aukci je rozdělena na dvě části.
  V pravé části stránky je zobrazen rámeček se základními údaji o aukci.
  Vlevo se nachází červený ovládací panel – nejdůležitější část systému, zde se zobrazují aktuální informace o probíhající aukci, zde je také možné činit příhozy. Obsah panelu je závislý na stavu aukce:
   
  1. připravovaná aukce - zobrazuje se pouze informace, že aukce dosud nezačala
  2. vyhlášená aukce – zobrazuje se pouze informace, že aukce dosud nezačala
  3. ukončená aukce – zobrazuje se informace, že aukce již skončila
  4. probíhající aukce – zobrazuje se zbývající čas do konce aukce, nejvyšší učiněná nabídka, identifikátor účastníka aukce s nejvyšší nabídkou a celkový počet učiněných příhozů.
   V této fázi lze činit příhozy.

 5. Činění příhozů
 6. Návod - jak přihazovat
  Příhozy lze činit na stránce s podrobnostmi o aukci, a to pouze v průběhu aukce.
  Výši příhozu můžete nastavovat pomocí myši kliknutím na tlačítko + (plus) nebo – (minus), nebo ručně vypište částku příhozu do textového pole. Výše příhozu musí respektovat minimální a maximální hranici, která je uvedena vpravo v základních informacích o nemovitosti.
  Příhoz učiníte kliknutím na tlačítko PŘIHODIT. Pokud výše příhozu nesplňuje uvedené podmínky, je tlačítko neaktivní a příhoz nelze provést.
  Provede-li některý z účastníků příhoz během posledních 3 minut do konce aukce, posunuje se konec aukce o 3 minuty, počítáno od okamžiku posledního příhozu, a to i opakovaně.
   
 7. Více aukcí najednou
 8. Jste účastníkem několika aukcí, které probíhají v tutéž dobu? Můžete mít otevřeno několik oken internetového prohlížeče najednou, v každém z nich lze zobrazit jinou aukci. Záleží pak už jen na Vás, zda si okna na obrazovce nějak uspořádáte, nebo mezi nimi budete jednoduše přepínat. Klikněte na název aukce pravou myší a vyberte, že chcete odkaz otevřít v novém okně. Nebo vyzkoušejte kliknutí na odkaz kolečkem myši...

 

Technickou podporu k aukčnímu portálu poskytuje pořadatel aukce:
GAVLAS, spol. s r. o., Ing. Karel Vaněk, 777 744 992, karel.vanek@gavlas.cz.